członkowie

Aktualnie Ogólnopolski Klaster e-Zdrowie zrzesza 89 podmiotów:

Actus-info Sp. z o.o.

actus-info

Actus-info jest firmą telekomunikacyjną, należącą do jednej z najszybciej rozwijających w województwie Dolnośląskim. Firma świadczy wysokiej jakości usług informatyczne i telekomunikacyjne dla firm i operatorów telekomunikacyjnych.

Do rozwiązań oferowanych przez firmę należą m.in. :
– unifikacja komunikacji,
– backup danych,
– wirtualizacja,
– wynajem software,
– rozwiązania głosowe,
– transmisja danych.

Strona internetowa: www.actus-info.pl

ActiveMed Sp. z o.o.

activemed_gif_2

Spółka ActiveMed dostarcza oprogramowanie dla klientów z sektora medycyny i farmacji. ActiveMed jest partnerem wiodących producentów oprogramowania, tworzonego według najlepszych światowych standardów. Firma zapewnia także swoim klientom najwyższej jakości opiekę oraz obsługę serwisową.

ActiveMed w sektorze medycyny kieruje swoją ofertę do:
– szpitali
– przychodni
– gabinetów lekarskich
– laboratoriów
– sklepów medycznych
– medycyny pracy.

Rozwiązania kierowane dla sektora medycznego umożliwiają rozliczenia z NFZ oraz prywatnych umów. W ofercie znajdują się rozwiązania desktopowe i webowe, które są dostosowywane do indywidualnych potrzeb każdego klienta.

Jako partner firmy Kamsoft, spółka ActiveMed posiada również rozwiązania kierowane dla Aptek, które są wdrażane zarówno w pojedynczych jednostkach jak i sieciach aptecznych. W ofercie dla Aptek znajdują się: systemy raportujące, analizujące oraz lojalnościowe. ActiveMed aktywnie wspomaga zarządzanie i koordynację. Poprzez zastosowanie najnowocześniejszych rozwiązań spółka oferuje obsługę serwisową wszystkich aptek bez względu na ich odległość.

Strona internetowa: www.activemed.pl

Actus S.A.

AdvanceMed Sp. z o.o.

AdvanceMed

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej jest prywatną jednostką medyczną spółki AdvanceMed. Jest to jedna z najnowocześniejszych placówek medycznych w Polsce.

Śląskie Centrum Medycyny Inwazyjnej świadczy następujące usługi:
– specjalistyczna ambulatoryjna opieka medyczna,
– diagnostyka specjalistyczna,
– lecznictwo szpitalne,
– zabiegi z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej.

W ramach działalności Śląskiego Centrum Medycyny Inwazyjnej zostało utworzone także Centrum Badawczo-Szkoleniowe, w skład którego wchodzą: dział badań klinicznych oraz centrum dydaktyczno-szkoleniowe.

Strona internetowa: www.advancemed.pl

Archiwa Opolskie Sp. z o.o.

Archiwa Opolskie to przedsiębiorstwo oferujące usługi w zakresie archiwizacji, przechowywania oraz niszczenia dokumentacji. Usytuowane jest w Niemodlinie w województwie opolskim. Jest to największa w Polsce niepubliczna spółka świadcząca tego typu usługi. Jej klientami jest ponad tysiąc podmiotów z całego kraju. Firma spełnia wszystkie niezbędne wymagania w zakresie archiwizacji dokumentacji osobowo- płacowej oraz jako pierwsza wprowadziła system zarządzania jakością zgodny z wymaganiami normy PN-EN ISO 9001:2009. Ponadto kompleks, w którym przechowywane są dokumenty wyposażone są w najwyższej jakości infrastrukturę zabezpieczenia przed powodzią, kradzieżą i pożarem. Firma posiada własne oprogramowanie, dzięki któremu w pełni kontroluje przechowywane dokumenty oraz może dostosować się do indywidualnych wymagań klienta. Stosowany system oraz oprogramowanie umożliwia stałą ewidencje posiadanych zasobów, szybkie ich przeszukiwanie, drukowanie protokołów zbiorczych, ewidencje ruchu związanego z udostępnianiem przechowywanych akt. Archiwa Opolskie szczególną wagę przykładają do kwestii związanych z bezpieczeństwem oraz zachowaniem poufności danych. System stosowany w organizacji nie jest podłączony do sieci zewnętrznej, dane podlegają okresowej archiwizacji na dyskach wymiennych przechowywane poza budynkiem archiwum.

Strona internetowa: www.archiwum.org.pl

Asseco Poland S.A

asseco logo

Asseco Poland jest największą polską firmą informatyczną notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Od ponad 20 lat tworzy zaawansowane technologicznie oprogramowanie dla firm i instytucji z kluczowych sektorów gospodarki. To obecnie największa spółka informatyczna w Europie Środkowej oraz szósty producent oprogramowania w Europie.

Jesteśmy liderem na rynku rozwiązań informatycznych dla opieki zdrowotnej i producentem autorskich rozwiązań IT, z których korzysta ponad 420 szpitali w Polsce, jednostki Narodowego Funduszu Zdrowia, Centra Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, uzdrowiska, a także ponad 14 tys. przychodni i gabinetów lekarskich.

Strona internetowa: www.asseco.com

Astra Sp. z o.o.

Blue Vet Sp. z o.o.

blue-vet-logo

Blue Vet jest firmą z zakresu nowych technologii i mediów, specjalizującą się w szczególności w obszarze medycyny weterynaryjnej, przez swoje rozwiązania IT wspieramy ochronę zdrowia zwierząt, działamy na rynku B2B i B2C.

Blue Vet tworzy zespół z wieloletnim, bogatym doświadczeniem oraz specjalistycznym wykształceniem. Pracownicy Spółki prezentują kompleksową wiedzę teoretyczną oraz praktyczną z obszarów medycyny weterynaryjnej, informatyki i marketingu.

Nasze rozwiązania to :
Vethoven.pl– pierwsze w Polsce oprogramowanie do zarządzania praktyką weterynaryjną w chmurze internetowej (ERP,CRM, EHR) – B2B
e-Lecznica.pl– serwis internetowy z bazą wiedzy o zdrowiu zwierząt- B2C
e-ksiazeczka.pl– elektroniczna książeczka zdrowia psa i kota dostępna dla ich właścicieli przez internet – B2C

Strona internetowa: www.bluevet.pl

Cube ITG S.A.

cubeit

 

Cube ITG realizuje projekty integracyjne, wdrożeniowe oraz świadczy usługi związane z utrzymaniem i rozwojem infrastruktury IT.

Do wiodących produktów firmy należą: programy wspomagające zarządzanie firmą, system archiwizacji i kopii bezpieczeństwa, systemy służące monitorowaniu infrastruktury, system transmisji danych i oprogramowanie sieciowe.

Firma świadczy również usługi doradcze w zakresie biznesowo-technologiczno-technicznym.

Strona internetowa: www.cubeitg.pl

Centrum Badawczo-Rozwojowe Pan INQBAN Sp. z o.o.

pan_inqban-png12

Centrum Badawczo Rozwojowe Pan INQBAN powołane zostało w celu prowadzenia prac badawczo rozwojowych związanych z nadzorem informacyjnym w przedsiębiorstwach, traktowanego jako element nadzoru korporacyjnego i będąca ewolucją koncepcji nadzoru IT.

W ramach realizacji przedsięwzięcia zaplanowano świadczenie usług badawczych i doradczych w zakresie współpracy środowisk biznesowych ze środowiskiem naukowym w celu lepszego zrozumienia każdej ze stron i nawiązania efektywnej współpracy.

Nowymi usługami będą m.in.:
a) usługa audytu wewnętrznego w przedsiębiorstwie;
b) usługa doradcza benchmarku porównawczego przedsiębiorstwa z wzorcami;
c) usługa automatycznej oceny planowanych zmian bazująca na pomiarze dojrzałości nadzoru informacyjnego;
d) usługa automatycznej analizy porównawczej wg wzorców nadzoru informacyjnego;

Powyższe usługi mogą być wykorzystywane zarówno w przedsiębiorstwach jak również w jednostkach budżetowych, a w szczególności Zakładach Opieki Medycznej gdzie nadzór informacyjny nabiera szczególnej wagi.

Citodent Centrum Stomatologiczne Spółka jawna Furtak- Pobrotyn i s-ka

citodent

Strona internetowa: www.citodent.pl

Cubatex Sp. z o.o.

cubatex

Cubatex jest instytucją otoczenia biznesu wspierającą przedsięwzięcia w zakresie szeroko rozumianych e-usług. Firma posiada doświadczenie w zakresie systemów internetowych przeznaczonych dla klientów końcowych klasy B2C oraz B2B.

Strona internetowa: www.cubatex.pl

Data Techno Park Sp. z o.o.

dtp

 

Data Techno Park to instytucja otoczenia biznesu działająca od 2005 roku (wówczas jako Wrocławski Park Technologiczno-Medyczny). Firma specjalizuje się w realizacji wielu projektów w zakresie innowacji i technologii, głównie w branży medycznej.

Data Techno Park jest koordynatorem Ogólnopolskiego Klastra e-Zdrowie oraz inicjatorem powstania klastra.

Jako koordynator, Data Techno Park zarządza powiązaniem, infrastrukturą oraz oprogramowaniem, nadzoruje przebieg prac związanych z założeniami projektowymi oraz stymuluje współpracę pomiędzy członkami.

Strona internetowa: www.dtpark.pl

Dolnośląskie Centrum Chorób Serca MEDINET Sp. z o.o.

medinet

Dolnośląskie Centrum Chorób Serca „MEDINET” Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej rozpoczął działalność w styczniu 2002 r. jako pierwszy w Polsce niepubliczny szpital o profilu kardiochirurgicznym.

MEDINET świadczy usługi w zakresie:
– leczenia schorzeń serca wymagających postępowania operacyjnego: choroby wieńcowej i jej powikłań, wad serca nabytych i wrodzonych, tętniaków aorty,
– rehabilitacji kardiologicznej,
– badań diagnostycznych.

W Dolnośląskim Centrum Chorób Serca MEDINET rocznie wykonywanych jest około 1400 zabiegów kardiochirurgicznych w tym około 150 dla dzieci.

Strona internetowa: www.medinet.pl

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka - Centrum Medycyny Ratunkowej

szpital_marciniaka

Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej jest jednym z największych i najnowocześniejszych szpitali na terenie Dolnego Śląska. Charakter świadczonych przez Szpital usług jest wieloprofilowy. Jednostka realizuje wysokospecjalistyczne procedury diagnostyczne i lecznicze w zakresie kardiologii, neurologii, chirurgii, ortopedii, neurochirurgii, toksykologii, intensywnej terapii, chirurgii dziecięcej, i neurologii dziecięcej. Zapewnia pełny zakres leczenia operacyjnego, zachowawczego oraz intensywnej terapii przy zastosowaniu najnowocześniejszej aparatury medycznej oraz kompleksowej diagnostyki. W Szpitalu znajduje się czynny całą dobę tomograf komputerowy oraz rezonans magnetyczny. W strukturze Szpitala funkcjonuje również laboratorium biochemiczne, hematologiczne oraz mikrobiologiczne. Kontynuację leczenia szpitalnego w warunkach ambulatoryjnych zapewnia Specjalistyczna Przychodnia Przyszpitalna.

W dniu 1 kwietnia 2010 r. decyzją uchwały nr XLV/758/09 Sejmiku Województwa Dolnośląskiego z dnia 29 października 2009 r. w sprawie likwidacji Okręgowego Szpitala Kolejowego s.p.z.o.z oraz przekształcenia Dolnośląskiego Szpitala Specjalistycznego im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej w strukturę Szpitala włączone zostały komórki, oddziały i poradnie po zlikwidowanym Okręgowym Szpitalu Kolejowym. W struktury Szpitala zostały włączone takie komórki organizacyjne jak: Oddział Chirurgii Ogólnej, Oddział Urologii i Onkologii, Oddział Chirurgii Plastycznej, Oddział Otolaryngologiczny, Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Reumatologii i Chorób Wewnętrznych, Dział Radiologii, Dział Medycyny Nuklearnej, Pracownia Endoskopii, oraz poradnie m.in. Diabetologiczna, Reumatologiczna, Chirurgii Plastycznej, Medycyny Pracy. Obecnie w lokalizacji przy ul. Traugutta 116 i al. Wiśniowej 36 funkcjonuje 19 oddziałów (łącznie 571 łóżek) oraz 18 poradni.

Od 2002 r. Szpital posiada akredytację Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia a w 2007 roku Szpital otrzymał certyfikat jakości wg normy ISO 9001.

W 2007 roku Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego podjął decyzję o budowie nowego szpitala. Obecnie trwają ostateczne prace związane z wyposażaniem budynku. Siedziba nowego Szpitala mieści się przy ul. przy ul. Gen. A. E. Fieldorfa 2, będzie w nim funkcjonować 16 oddziałów z łączną liczbą 576 łóżek oraz 18 poradni. Planowany termin uruchomienia działalności medycznej w nowej lokalizacji to III kwartał 2015 r.

W trakcie swojej działalności Dolnośląski Szpital Specjalistyczny im. T. Marciniaka – Centrum Medycyny Ratunkowej otrzymał wiele nagród i wyróżnień m.in.:
– Dolnośląską Nagrodę Jakości w kategorii organizacji ochrony zdrowia w 2009 r.,
– II miejsce w kategorii Skuteczne Zarządzanie uzyskane przez Dyrektora Szpitala Marka Nikla w 2010 r. w konkursie Liderzy Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia,
– certyfikat „Szpital bez bólu” w 2011 r.,
– 7 miejsce w województwie i 65 w Polsce w rankingu „Bezpieczny Szpital” przeprowadzonym na zlecenie dziennika „Rzeczpospolita” przez Centrum Monitorowania Jakości w Ochronie Zdrowia,
– członkostwo w elitarnym klubie Gazele Biznesu (gronie najdynamiczniej rozwijających się firm) w lutym 2014 r.

Strona internetowa: www.szpital-marciniak.wroclaw.pl

Doradztwo Nowoczesne Technologie Artur Owczarek

Artur Owczarek Doradztwo Nowoczesne Technologie wdraża nowoczesne technologie oraz innowacyjne rozwiązania z dziedziny medycyny, farmacji oraz IT.

W ramach klastra firma przeprowadza ekspertyzy strategiczne oraz analizy marketingowe. Identyfikuje potrzeby grup docelowych, do których zostaną skierowane wytworzone rozwiązania technologiczne. Firma odpowiada również za opracowanie strategii wprowadzania na rynek innowacyjnych rozwiązań.

E-higienistka.pl Sp. z o.o.

W ramach usługi oferowanej przez spółkę dostępna będzie aplikacja e-higienistka.pl dedykowana pielęgniarkom i higienistkom szkolnym sprawującym opiekę nad dziećmi i młodzieżą w gabinetach profilaktyki lekarskiej w szkołach. Z jednej strony aplikacja pozwoli na sprawne prowadzenie gabinetu na terenie szkoły, z drugiej – dla jednostek samorządu terytorialnego będzie cennym narzędziem gromadzenia danych statystycznych nt. stanu zdrowia dzieci i młodzieży w danym mieście i całym województwie. Dodatkowo, usługa e-higienistka.pl będzie korzystna również dla samych rodziców i opiekunów prawnych dziecka – będą mieli dostęp do dokumentacji medycznej swojego dziecka ze specjalnie stworzonej na użytek projektu platformy internetowej. Oczywiście wszystko z zachowaniem najwyższych standardów bezpieczeństwa i poufności danych. W dalszej perspektywie planowana jest integracja projektu e-higienistka.pl z funkcjonującymi na rynku rozwiązaniami typu e-dziennik.

eR Sp. z o.o.

eR-white2

eR (Repozytorium Elektronicznej Dokumentacji Medycznej) opracowuje system bezpiecznej archiwizacji zasobów informacyjnych generowanych przez podmioty działające w sektorze ochrony zdrowia. Firma wytwarza innowacyjny model przechowywania dokumentacji medycznej, który pozwoli na efektywną konsolidację różnorodnych źródeł informacji występujących w szpitalach, ambulatoriach i laboratoriach medycznych. Elektroniczne archiwum danych będzie zintegrowane z systemami informatycznymi szpitala (HIS, RIS, LIS i ERP).
Oprogramowanie zapewni bezpieczne gromadzenie i przechowywanie dokumentacji medycznej, szybką i bezpieczną wymianę danych pomiędzy placówkami medycznymi, a także pozwoli na standaryzację gromadzonych danych. System eR umożliwi również integrację jednostkowych podmiotów medycznych z regionalną i ogólnonarodową infrastrukturą wymiany informacji medycznej (np. regionalne sieci e-Zdrowie czy też System P1 firmowany przez CSiOZ).

Strona internetowa: www.ersystems.pl

Europejskie Centrum Technologii Informatycznych i Zarządzania ECTIZ Sp. z o. o.

indeks

ECTIZ jest instytucją otoczenia biznesu. Zajmuje się doradztwem, projektowaniem i szkoleniem w dziedzinie technologii informacyjnych, zarządzania i finansów.

W ramach klastra firma świadczy usługi w zakresie doradztwa dla pozostałych członków w dziedzinach takich jak: prawo, prowadzenie działalności, zarządzanie projektem.

Strona internetowa: www.ectiz.pl

Evokly S.A.

evo-ost

Evokly jest firmą działająca w sektorze „Internet of Things” (IoT).
Zajmuje się produkcją, sprzedażą oraz wdrażaniem urządzeń/sensorów oraz analitycznych rozwiązań IT oferowanych w chmurze, mających zastosowanie w:
– marketingu,
– sprzedaży,
– przemyśle,
– medycynie,
– transporcie,
– telekomunikacji.

Evokly oferuje rozwiązania, które umożliwiają wdrożenia w obszarze „Internet Of Things” czyli łączącej ludzi i urządzenia w celu zwiększenia satysfakcji użytkowników, gdzie kluczowym jest nieprzerwana komunikacja i analityka.

Oferowane usługi, stanowią niezbędne narzędzia i rozwiązania IT dla tzw. smart biznesu czy smart cities.

Dzięki połączeniu oferowanych usług z innowacyjnymi urządzeniami w postaci sensorów, klienci Evokly zyskują komponenty umożliwiające wdrażanie innowacyjnych projektów z obszaru IoT.

Strona internetowa: www.evok.ly

Firma Komputerowa Przemysław Zelek

Strona internetowa: www.omed.pro

FXGrail Sp. z o.o.

logo

FXGrail specjalizuje się w działalności doradczej dla sektora administracji publicznej oraz ochrony zdrowia. Firma świadczy następujące usługi:
– doradztwo informatyczne,
– wsparcie w realizacji projektów społeczeństwa informacyjnego jako Inżynier Kontraktu, Doradca dla administracji publicznej, ochrona zdrowia.
– doradztwo, analizy, strategie, koncepcje, programy funkcjonalno-użytkowe,
– przygotowywanie studiów wykonalności, wniosków o dofinansowanie,
– specyfikacje przetargowe, opis przedmiotu zamówienia,
– pozyskiwanie dofinansowania projektów ze środków UE,
– doradztwo prawne (zamówienia publiczne, podpis elektroniczny, własność intelektualna),
– doradztwo w zakresie infrastruktury teleinformatycznej,
– organizacja konferencji, seminariów, warsztatów w obszarze ICT.

Strona internetowa: www.fxgrail.pl

Gabos Software Sp. z o.o.

logo Gabos przezroczyste 1200

Gabos Software jest producentem systemów informatycznych wspierających działanie sieci medycznych, szpitali i przychodni. Marka Gabos powstała z pasji rozwiązywania trudnych problemów i znana jest na rynku ochrony zdrowia od 1 991 r. Od początku istnienia głównym obszarem zainteresowania firmy i jej właścicieli było zrozumienie specyfiki branży medycznej oraz szukanie najlepszych rozwiązań informatycznych usprawniających pracę personelu medycznego i kadry zarządzającej.

W wyniku konsekwentnie realizowanej strategii firmy powstała rodzina rozwiązań Mediqus, skutecznie wspierająca pracę ponad pięciuset placówek: sieci medycznych, szpitali i przychodni prywatnych i publicznych na terenie całego kraju. Potrafimy dostosować nasze rozwiązania do potrzeb placówek każdej specjalizacji.

Oferta Gabos Software obejmuje systemy RIS i HIS dedykowane dla:
• Szpitali
• Przychodni
• Radiologii – wsparcie pracowni radiologicznych (RIS)
• Rehabilitacji – nowoczesny moduł do planowania i rozliczania zabiegów rehabilitacyjnych
Od 2014 roku firma Gabos Software stała się częścią notowanej na warszawskiej Giełdzie grupy kapitałowej WASKO SA, jednej z największych firm sektora IT w Polsce. Dzięki temu możemy dostarczyć dodatkowo naszym klientom wszystko co wiąże się z sektorem IT:
• sprzęt i infrastrukturę sieciową,
• systemy do zarządzania obiegiem dokumentów,
• systemy wspomagania dowodzenia,
• i wiele innych.

Firma także zapewnia wsparcie informatyczne dzięki rozbudowanej strukturze oddziałów w całej Polsce. Połączenie unikalnych cech produktu firmy Gabos Software z dojrzałością biznesową i zapleczem technicznym firmy WASKO zapewnia nam unikalną pozycję na polskim rynku medycznym pozwalając na realizację największych i najtrudniejszych wyzwań informatycznych w branży ochrony zdrowia.

Strona internetowa: www.gabos.com.pl

Genuitek Software Sp. z o.o.

genuitek_www_logo

Od ponad 10 lat Genuitek Software zajmuje się realizacją specjalistycznych projektów informatycznych cechujących się najwyższą jakością, wydajnością i nowoczesnością. Nasze wartości pozostały niezmienne a dzięki rosnącym kompetencjom tworzymy programy, które są intuicyjne, szybkie i skalowalne.

Dla sektora ochrony zdrowia Genuitek Software oferuje oprogramowanie tworzone na platformie IntegER, dedykowane placówkom medycznym począwszy od przychodni, laboratoriów po specjalistyczne szpitale. Produkt dostarczany jest jako aplikacja niezależna od systemu operacyjnego i realizująca scentralizowany system wymiany danych (np. w przypadku wielu oddziałów).

Wiemy, że każdy klient jest wyjątkowy, zatem proponujemy za każdym razem indywidualne, innowacyjne a zarazem przystępne cenowo rozwiązania, które realizujemy z dochowaniem uzgodnionych terminów w ramach przyjętych budżetów.”

Strona internetowa: genuitek.com

Gostcomp Oliwer Godlewski

gostcomp_logo

Gostcomp jest firmą działającą w branży IT od 1999 roku. W ramach swojej działalności firma oferuje następujące usługi: outsourcing, doradztwo IT, szkolenia z zakresu bezpieczeństwa, obsługi aplikacji oraz sprzętu, audyt informatyczny, tworzenie stron internetowych, serwis sprzętu oraz sprzedaż sprzętu i oprogramowania.

W ramach swojej działalności firma Gostcomp oferuje również produkty i usługi kierowane do sektora ochrony zdrowia:
– TransMeDicom – nowoczesny system teleradiologii,
– ForMedicus – System Archiwizacji i Transmisji Obrazów PACS dedykowany dla małych i średnich placówek medycznych,
– outsourcing dla placówek medycznych, m.in.: opieka nad infrastrukturą teleinformatyczną, archiwizacja cyfrowych badań medycznych, nadzór nad sprzętem informatycznym, nadzór nad stanem technicznym i zapewnienie maksymalnej wydajności serwerom, doradztwo w zakresie modernizacji, implementacji rozwiązań i wyborze urządzeń systemu IT, implementacja bezpiecznych połączeń zdalnych dla pracowników mobilnych, wprowadzenie mechanizmów monitorowania urządzeń i transmisji w sieci.

Strona internetowa: www.gostcomp.pl

Heart Medical Devices Sp. z o.o.

LogoHeart.png-e1365076972486

Działalność Heart MD skupia się wokół takich obszarów jak:
• mobilne urządzenia zbierające i analizujące parametry życiowe pacjentów,
• urządzenia i systemy telemedyczne,
• wearable medical devices,
• wyspecjalizowane systemy szpitalne,
• mobilne urządzenia i systemy dla służb ratowniczych.

Jesteśmy producentem specjalistycznych urządzeń medycznych oraz dedykowanego im oprogramowania. Łączymy medycynę, inżynierię biomedyczną, elektronikę i nowe technologie informatyczne. Na styku tych dziedzin powstają urządzenia, które dają nam niespotykane dotąd możliwości w walce o zdrowie pacjentów. Nasze rozwiązania ułatwiają stawianie trafnej diagnozy i dobór najwłaściwszej terapii, ale co najważniejsze skracają czas przepływu kluczowych informacji. W ten sposób stają się bezcennym wsparciem lekarzy, którzy stoją na straży najwyższych wartości – ludzkiego zdrowia i życia.

Łączymy tradycyjne metody medycyny klinicznej z nowoczesnymi technologiami zbierania, przetwarzania oraz analizowania informacji. Nasze rozwiązania, pozwalają na ciągłą obserwację stanu zdrowia pacjenta, precyzyjne rejestrowanie istotnych zmian fizjologicznych oraz sygnalizowanie niepokojących objawów. Produkty, które tworzymy stanowią pomoc zarówno dla wykwalifikowanych służb medycznych, jak i dla osób wspomagających ich działania.

Bazując na najnowocześniejszych technologiach możemy zbierać, analizować i przesyłać informację wprost do osoby, której reakcja jest w danej chwili niezbędna. W ten sposób przenosimy diagnostykę na nieosiągalny wcześniej poziom: zapewniamy kompleksową informację o stanie pacjenta w dowolnym momencie jego codziennej aktywności, w dowolnym miejscu i warunkach.

Heart projektuje także urządzenia, które wspomagają leczenie chorób i dolegliwości. Fachowa wiedza medyczna pozwala nam tworzyć rozwiązania, które działają skutecznie i precyzyjnie, a co najważniejsze – bezpiecznie.

Strona internetowa: www.heart.pl

Hectonet Sp. z o.o. Sp. k.

hectonet

Hectonet specjalizuje się w projektowaniu i tworzeniu systemów informatycznych dla sektora ochrony zdrowia.
Rozwiązania firmy wspierają gromadzenie i przetwarzanie dokumentacji medycznej w formie elektronicznej.

Hectonet kieruje swoje produkty do:
– małych i średnich placówek medycznych (system NETCLINIC.PL),
– indywidualnych praktyk lekarskich (system NETGABINET.PL),
Oferowane oprogramowanie zapewnia mobilność oraz bezpieczeństwo danych przetwarzanych w systemach informatycznych.

Strona internetowa: www.hectonet.com

Higea Sp. z o.o.

higea1

Higea Sp. z o.o. specjalizuje się w dostarczaniu systemów, produktów i usług w następujących obszarach:
1. Zwiększanie produktywności i efektywności przedsiębiorstw
2. Dostarczanie rozwiązań i produktów dla medycyny, farmacji i ochrony zdrowia
3. Budowa systemów eksperckich i zaawansowanych algorytmów przetwarzania informacji z czujników pomiarowych
4. Pozyskiwanie i analiza kluczowych danych biznesowych, medycznych i populacyjnych
5. Innowacja produktów i usług, prototypowanie i realizacja projektów badawczych

Firma posiada wykwalifikowaną kadrę, która definiowała, budowała i wdrażała na rynek innowacyjne produkty medyczne i usługi z zakresu ochrony zdrowia.
Doświadczenie zespołu Higea obejmuje:
· Budowę eksperckich systemów medycznych (Philips Motiva, Tunstall icp)
· Definiowanie i wdrożenie krajowych usług telezdrowia, zdalnego monitorowania pacjentów i teleopieki (NHS Wielka Brytania, Buongiorno CREG w Lombardii)
· Dostarczanie produktów skierowanych do szerokiego grona pacjentów (Healthy Citizen, Tunstall myLife)
· Integrację systemów IT z platformami wymiany danych medycznych (Qualcomm Life 2net)
· Budowę prototypowego systemu do telehistopatologii umożliwiającego zdalna analizę obrazów histopatologicznych w rozpoznawaniu chorób nowotworowych (WDI)
· Definicję i budowę prototypowego portalu społecznościowego i edukacyjnego dla specjalistów wykonujących badania ultrasonograficzne (wiodący producent sprzętu medycznego, Bothell USA)

Przykładowe projekty realizowane były w USA i na terenie Unii Europejskiej (Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Niemcy) dla sektora komercyjnego i publicznego. W ramach realizowanych przedsięwzięć, kadra zarządzająca firmy nadzorowała pracę zespołów projektowych, definiowała koncepcje i wizje produktów lub usług, odpowiadała za sformalizowanie wymagań projektowych, architekturę systemów, a także późniejszą implementację i wdrożenie. Firma ma szerokie doświadczenie w pracach powdrożeniowych związanych z utrzymaniem systemów, zapewnieniem ciągłości i jakości operacyjnej usług medycznych zgodnie z wymaganymi miernikami, a także popularyzacją usług.

Atutem spółki Higea jest bardzo dobra znajomość rynku innowacyjnych rozwiązań IT dla medycyny i farmacji, aktualnych trendów i kierunków rozwoju. Ponadto, firma posiada szerokie portfolio kontaktów w sektorze medycznym w USA i Unii Europejskiej.

Strona internetowa: www.higea.pl

Human Partner Sp. z o.o.

Logo Human Partner kolor

Human Partner Sp. z o.o. to jedna z czołowych firm branży doradczo-szkoleniowej.

Specjalizujemy się w pozyskaniu zewnętrznego finansowania na realizację inwestycji oraz projektowaniu i prowadzeniu szkoleń rozwijających kompetencje pracowników.

Przedstawiamy kompleksowe rozwiązania wspomagające długofalowy rozwój. Maksymalizujemy efektywność pracy poprzez optymalne dopasowanie kompetencji pracowników do określonych celów i potrzeb w przedsiębiorstwach naszych Klientów. Wspieramy pracę liderów i ich zespołów, dostarczając metodyki oraz narzędzi.

Świadczy usługi rozwojowe, adresowane głównie do sektora MŚP oraz dużych przedsiębiorstw z kapitałem zagranicznym różnych branż (m.in. motoryzacyjna, AGD, FMCG).

Filozofią firmy jest dostarczanie naszym Klientom kompleksowych rozwiązań, które wspierają organizację w rozwoju i pomagają działać bardziej efektywnie.

Wspieramy pracę liderów i ich zespołów, dostarczając metodyki oraz narzędzi. Umożliwiamy dopasowanie rozwoju kompetencji pracowników do wyznaczonych celów i potrzeb w przedsiębiorstwach.

Oferujemy doradztwo biznesowe związane z pozyskaniem środków unijnych w ramach nowej perspektywy 2014-2020.

hyperCrew Sp. z o.o.

hyperCREW

Strona internetowa: www.hypercrew.pl

IC Solutions Sp. z o.o.

ic solutions

 

IC Solutions to spółka, która od 2009 roku dostarcza klientom zaawansowane technologicznie produkty informatyczne. Motywem przewodnim podejmowanych przez firmę działań jest idea Invisible Computing czyli sprawienie, aby korzystanie z komputera było nieodczuwalne.

Flagowym produktem spółki jest IC Pen, czyli innowacyjny system digitalizacji danych, który umożliwia utrwalenie w formie elektronicznej tekstu pisanego na papierze. Dzięki systemowi IC Pen naturalna czynność pisania pozwala na jednoczesne archiwizowanie danych w komputerze.

Założeniem systemu IC Pen jest skupienie się na tym, aby proces powstawania elektronicznej wersji dokumentów czy umów stał się praktycznie nieodczuwalny, jednak rozbudowana funkcjonalność IC Pen umożliwia również tworzenie profesjonalnych dokumentów, a także analizę zgromadzonych informacji.

Strona internetowa: www.icpen.pl

Idea Multiproject Sp. z o.o.

idea_multiproject

IDEA Multi-Project to zespół doświadczonych menagerów z wieloletnią praktyką w zakresie ochrony zdrowia, marketingu i zarządzania w służbie zdrowia, oraz branży IT.

W ramach swojej działalności kierowanej do sektora ochrony zdrowia firma stworzyła portal e-pielegniarka.pl

Portal e-pielegniarka, to jedyna strona w całości poświęcona środowisku pielęgniarek i położnych w Polsce, wspierająca wszelkie ich oczekiwania i potrzeby zawodowe, pomagająca w dodatkowym zarobkowaniu, podnoszeniu już zdobytych i zdobywaniu nowych kwalifikacji.

To również strona dedykowana pacjentom, poszukującym łatwego dostępu do fachowej opieki pielęgniarskiej nawet w najodleglejszych zakątkach kraju oraz udostępniająca poprzez sklep internetowy zakupy wszelkich materiałów pielęgnacyjno-higienicznych i opatrunkowych z bezpośrednią dostawą do domu.

To w końcu strona adresowana do dostawców różnych usług medycznych – szpitali, przychodni, domów opieki i innych placówek medycznych poszukujących fachowych kadr pielęgniarskich.

Strony internetowe:
www.ideamultiproject.pl
www.e-pielegniarka.pl

IKS-NET Sp. z o.o.

iks-net

IKS-NET specjalizuje się w realizacji kompletnych systemów dostosowanych do indywidualnych potrzeb klienta, w tym również oprogramowania. Wykwalifikowana kadra IKS-NET świadczy również usługi konsultingowe, audytorskie oraz zajmuje się realizacją wielu innowacyjnych projektów.

Firma kieruje swoje usługi do:
– sektora ochrony zdrowia,
– administracji publicznej,
– biznesu,
– przemysłu.
Obszar działalności skierowany do sektora ochrony zdrowia obejmuje:
– dostawę sprzętu i oprogramowania,
– zapewnienie bezpieczeństwa zgromadzonej informacji,
– pomoc w użytkowaniu aplikacji bazodanowych
– wsparcie serwisowe.

IKS-NET specjalizuje się również we wdrażaniu systemów wspomagających zarządzanie zasobami informatycznymi, które ograniczają koszty funkcjonowania ale także pozwalają na zachowanie najwyższych standardów bezpieczeństwa. Firma oferuje także usługi integracji urządzeń diagnostycznych z siecią komputerową w celu udostępniania informacji oraz archiwizacji danych pomiarowych.

Strona internetowa: www.iks-net.pl

Infermedica Sp. z o.o.

logo_infermedica

Strona internetowa: www.infermedica.com

Infomed Software Sp. z o. o.

info-med

Infomed Software specjalizuje się w wytwarzaniu oprogramowania kierowanego do przychodni i szpitali.

W ramach klastra firma testuje produkty i usługi na etapie opracowywania oraz podczas pilotażu.

Strona internetowa: www.infomed-software.pl

Infotower Sp. z o.o.

infotower
Infotower specjalizuje się w tworzeniu, testowaniu i wdrażaniu programów komputerowych oraz świadczeniu usług outsourcingowych.
Głównymi odbiorcami usług firmy są podmioty działające w sektorze ochrony zdrowia oraz przedsiębiorstwa informatyczne.

Strona internetowa: www.infotower.pl

Instytut Badawczo-Rozwojowy Inotec Sp. z o.o

inotec-png

Instytut Badawczo-Rozwojowy Inotec działa na rynku IT od 2010 roku. Firma specjalizuje się w usprawnianiu i ułatwianiu procesów biznesowych przy wykorzystaniu najnowocześniejszych narzędzi programistycznych oraz najnowszych technologii IT.

Strona internetowa: www.ibrinotec.pl

Instytut Badawczy IPC Sp. z o.o.

 

Instytut Badawczy IPC jest firmą badawczo-konsultingową. Specjalizuje się w realizacji badań dla instytucji publicznych oraz klientów biznesowych.

W ramach klastra firma będzie rozwijać narzędzia przydatne do sprawnej i efektywnej diagnozy społeczności lokalnych w obszarze polityki zdrowotnej, np. poprzez wykorzystanie autorskiego narzędzia Indeks Zdrowia.

Strona internetowa: www.instytut-ipc.pl

Intelligent Services Sp. z o.o.

intelligent_services

Strona internetowa: www.intelligentservices.pl

Intelliseq Sp. z o.o.

intelliseq

Intelliseq jest firmą biotechnologiczną działającą na europejskim rynku. Spółka specjalizuje się w dostarczaniu usług sekwencjonowania genomów, paneli genów oraz transkryptomów przy użyciu metody sekwencjonowania następnej generacji. Intelliseq oferuje również pomoc przy analizie danych statystycznych wygenerowanych w trakcie sekwencjonowania.

Strona internetowa: www.intelliseq.pl

InTENSO Sp. z o.o.

intenso_logo

InTENSO Sp. z o.o. jest firmą informatyczną działającą na polskim rynku od ponad 10 lat.

Usługi oferowane przez firmę to m.in.:
· tworzenie dedykowanego oprogramowania na zlecenia klientów (sprzedaż, marketing, zarządzanie projektami, procesy biznesowe, logistyka, prawo i windykacja sądowa, i inne),
· projektowanie i wdrażanie aplikacji mobilnych na platformy Android, iOS, Windows Mobile,
· wdrożenia oprogramowania firmy Atlassian (JIRA, Confluence, i inne: zarządzanie zadaniami/projektami/baza wiedzy) o statusie partnera PLATINUM EXPERT i ENTERPRISE EXPERT,
· wdrożenia oprogramowania firmy Perforce (zaawansowane repozytoria plików, ochrona własności intelektualnej) jedyny przedstawiciel w Polsce,
· wdrożenia oprogramowania firmy Google (Google Apps For Work) partner sprzedaży w Polsce,
· wdrożenia oprogramowania cloud (CRM, zarządzanie i obieg dokumentów, zarzadzanie nieobecnościami, automatyczne kopie danych) partner sprzedaży wielu firm w Polsce,
· outsourcing IT (rozwój i utrzymanie systemów Klienta, leasing pracowniczy kadr IT),
· usługi doradcze w zakresie strategii rozwoju technologii informatycznej.

Strona internetowa: www.intenso.pl

Kamsoft S.A.

kamsoft

Strona internetowa: www.kamsoft.pl

LAB-BIT Software S.A

lab-bit

Firma LAB-BIT Software S.A. od 20 lat zajmuje się dostarczaniem rozwiązań informatycznych dla sektora medycznego. Misją jest tworzenie kompleksowego (szytego na miarę ……) oprogramowania dla placówek medycznych. Nieustannie poszerza oraz rozwija oferowane produkty i usługi. Posiada kompetencje do przygotowania skomplikowanych technologicznie rozwiązań informatycznych. Bazując na opracowaniach open source jest w stanie dostarczyć produkt atrakcyjny cenowo.

LAB-BIT Software S.A. w swojej ofercie posiada m.in.:
– specjalistyczne oprogramowanie medyczne do: szpitala, przychodni, laboratorium, pracowni diagnostycznej,
– on-linowy program do gabinetu lekarskiego Internet-Med.pl,
– system prezentacji wyników laboratoryjnych dla pacjentów laboratoriów Internet-Lab.pl,
– rejestracje on-line,
– usługi w zakresie integracji międzysystemowych, tworzenia oprogramowanie do urządzeń peryferyjnych, komunikacji za pośrednictwem stron www.,
– projektowanie systemów informatycznych.”

Strona internetowa: www.lab-bit.com.pl

Lekarska Przychodnia Profilaktyczno-Lecznicza - Aavita Sp. z o.o.

avata

Aavita specjalizuje się w świadczeniu usług w zakresie podstawowej i specjalistycznej opieki zdrowotnej.

W ramach klastra firma testuje oprogramowanie oraz usługi elektroniczne.

Lifeflow Sp. z o.o.

Tworzone przez Life Flow narzędzie związane jest właśnie z wykorzystaniem symulacji przepływów w kardiologii. Eksperci Life Flow opracowali unikalną w skali światowej, autorską metodę modelowania dynamiki przepływu krwi w naczyniach wieńcowych, która pozwoli na identyfikację miejsc, w których tętnice wieńcowe są zwężone lub całkowicie niedrożne, bez potrzeby przeprowadzania inwazyjnych zabiegów koronarografii, a jedynie w oparciu o analizę zdjęć tomograficznych układu wieńcowego wykonanych w odpowiednich warunkach klinicznych. Wykorzystanie specjalistycznych metod numerycznych wraz z zastosowaniem akceleracji sprzętowej pozwala na uzyskanie dokładnych wyników w czasie pozwalającym na zastosowanie tej metody w diagnostyce klinicznej.

http://LifeFlow.eu

Look4App Sp. z o.o.

look4app

Look4App zajmuje się wytwarzaniem dedykowanych rozwiązań informatycznych. Firma specjalizuje się w tworzeniu aplikacji webowych w technologiach Microsoft.Net, Java, php, oraz w modelach T&M, Fixed Price, Body/Team Leasing.

Projekty zrealizowane przez Look4App to m.in. system zarządzania odżywianiem, system automatyzujący ofertowanie, składanie zamówień, rozliczanie i fakturowanie, serwis dla dłużników, automatyczny planner wycieczek, serwis ubezpieczeniowy dla rodziców, aplikacja dla smartphonów z systemem Android, która pozwala na zaawansowaną edycję i zapis zdjęć.

Strona internetowa: www.look4app.pl

Mama I Ja “Rajska - Usługi Medyczne” J.T. Fuchs & M. Jędryka

mamaija

 

Mama i Ja specjalizuje się w świadczeniu usług zdrowotnych kierowanych do kobiet oraz dzieci. Placówka również stanowi ośrodek edukacyjny w dziedzinie zdrowia.

W ramach klastra firma testuje oprogramowanie oraz usługi elektroniczne.

Strona internetowa: centrummamaija.pl

Marengo IT Sp. z o.o.

Marengo IT świadczy wysokiej jakości usługi telekomunikacyjne. Firma istnieje na rynku od 2011 roku.
Oferta firmy Marengo IT obejmuje 3 główne obszary:
– światłowody (projektowanie i budowa sieci światłowodowej i radiowej, spawanie światłowodów, pomiary sieci, doradztwo techniczne oraz serwis sieci)
– sieci strukturalne (projektowanie i budowa sieci, dokumentacja i dobór rozwiązań, serwis sieci)
– outsourcing (outsourcing informatyczny, instalacja i utrzymanie sieci komputerowych).

Strona internetowa: marengoit.pl

Medical Aleksander Sielużycki

medical

Medical w ramach swojej działalności oferuje kompleksową prywatną opiekę medyczną na terenie Jeleniej Góry. Firma świadczy swoje usługi od 1996 r., współpracując z wiodącymi sieciowymi ogólnopolskimi operatorami medycznymi oraz towarzystwami ubezpieczeniowymi.

Medical oferuje pacjentom „abonamentową, koordynowaną, wielospecjalistyczną opiekę medyczną”, zapewniając szeroki wachlarz świadczeń – począwszy od badań medycyny pracy i profilaktyki, aż po najbogatsze pakiety opieki diagnostyczno-terapeutycznej.

Strona internetowa: www.infomedicalservice.pl

Medical Consulting dr Krzysztof Kmieciak

medical_consulting

 

Medical Consulting dr Krzysztof Kmieciak prowadzi działalność konsultingową. Głowna aktywność to rozwiązania do zarządzania lekami w szpitalach, projekty modernizacji infrastruktury oraz restrukturyzacji aptek szpitalnych, a także programy marketingowe dla firm farmaceutycznych.

W ramach klastra firma opracowuje innowacyjny system gospodarki lekami.

Strona internetowa: www.mc-kk.pl

Medical Progress Sp. z o.o.

MEDICAL_Progress

Medical Progress to największa Grupa Zakupowa w segmencie medycznym (około 800 MSP).
Firma działa na terenie woj. dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i łódzkiego.

Microscope IT Sp. z o.o.

microscope IT

Microscope IT specjalizuje się w opracowaniu zaawansowanego systemu analizy obrazów mikroskopowych dla jednostek medyczno-diagnostycznych oraz naukowo-badawczych.

Strona internetowa: www.microscopeit.com

MRE Opieka Sp. z o.o.

Strona internetowa: www.opieka-uslugi.com

Multimed Zamość Sp. z o.o.

Multimed_Zamość

Centrum Stomatologii Estetycznej Multimed jest Kliniką stomatologiczną, która działa na rynku od ponad 25 lat. Klinika łączy: długoletnie doświadczenie z nowoczesną technologią i gwarancją najwyższej jakości w oparciu o standardy obsługi pacjenta. Multimed stale się rozwija i świadczy usługi dla coraz większej grupy odbiorców (dorośli i dzieci) – rocznie ponad kilkanaście tysięcy pacjentów. Spółka stale dba o poszerzanie wiedzy oraz kompetencji swoich pracowników poprzez systematyczne uczestnictwo w specjalistycznych szkoleniach oraz ich organizację. Wykwalifikowana kadra medyczna oferuje usługi z zakresu: stomatologii zachowawczej i estetycznej, endodoncji, protetyki, ortodoncji, chirurgii stomatologicznej, periodontologii, implantologii, stomatologii dziecięcej,  diagnostyki RTG – tomografii komputerowej oraz diagnostyki funkcjonalnej. Multimed posiada System Zarządzania Jakością ISO 9001:2008  jest również jednym z honorowych członków Stowarzyszenia Liderów Stomatologii Polskiej.

Za dotychczasowe działanie Klinika została odznaczona  tytułem: Lider Ogólnopolskiego Systemu Ochrony Zdrowia w kategorii:
– „Promocja zdrowia”,
– „Przyjazna Przychodnia”,
– „Dentysta Roku 2012”,
– „Placówka stomatologiczna 2014″,
– „Miejsce przyjazne dzieciom 2014.
Strona internetowa: www.bezbolesnie.pl

mw4it

mw4it

mw4it Systemy Informatyczne świadczy usługi:
– wdrażanie Elektronicznej Dokumentacji Medycznej;
– fiskalizacja Działalności Gospodarczej;
– Podpis Elektroniczny w siedzibie Klienta;
– okablowanie strukturalne – projektowanie, montaż, certyfikacja;
– tworzenie i utrzymanie serwisów www;

Strony internetowe: www.mw4it.bizdg.pl
www.elmedic.eu
www.edm.bizdg.pl

NBC Consulting Sp. z o.o.

nbc

NBC Consulting spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (dawniej Nizielski & Borys Consulting) powstała w 2004 roku. Firma oferuje szerokie spektrum usług doradczych związanych z kompleksowym przygotowaniem oraz realizacją projektów strategicznych dedykowanych zarówno dla sektora publicznego jak i biznesowego na terenie całego kraju.

Działalność NBC Consulting skupia się wokół trzech kluczowych dziedzin:
doradztwa gospodarczego,
doradztwa w zakresie pozyskania dotacji z zewnętrznych źródeł finansowania,
opracowania dokumentów o charakterze strategicznym i ekonomicznym.

Istotnym elementem działalności jest świadczenie usług eksperckich w zakresie:
prawa – w tym prawa zamówień publicznych,
ochrony środowiska,
informatyki i teleinformatyki.

Strona internetowa: www.nizielskiborys.pl

Nestmedic Sp. z o.o.

LOGO_NestmedicLOGO_Pregnabit

Nestmedic to firma telemedyczna, która pomaga kobietom w ciąży, umożliwiając większą kontrolę nad dobrostanem płodu, w dowolnym czasie i miejscu. Nestmedic wkrótce wprowadzi na rynek Pregnabit™ – pierwsze na świecie mobilne KTG przeznaczone dla ciąży fizjologicznej. Pregnabit łączy sprawdzoną technologię, której ufają specjaliści, z mobilnością, której oczekują współcześni rodzice. Dzięki temu technologia służy i pomaga ludziom, nawet zanim przyjdą na świat.

Strona internetowa: www.nestmedic.com

NetCom Sp. z o.o.

NetCom Sp. z o.o. specjalizuje się w dostawie systemów komputerowych, sieci LAN, WAN, okablowania strukturalnego oraz oprogramowania. Firma jest jednym z największych integratorów sieciowych systemów komputerowych. NetCom dostarcza kompletnych rozwiązań informatycznych, od projektu po instalację gotowego systemu. Spółka zapewnia także serwis i opiekę nad systemem.

Strona internetowa: www.netcom.wroc.pl

NeuroSYS Sp. z o.o.

neurosys

NeuroSYS jest innowacyjnym przedsiębiorstwem działającym zarówno na polskim jak i europejskim rynku. Firma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych, które automatyzują procesy biznesowe klientów. Oferowane rozwiązania usprawniają przepływ informacji, wprowadzają integrację między procesami biznesowymi, a także znacząco obniżają koszty operacyjne.

Dla sektora medycznego NeuroSYS oferuje platformę elektronicznego obiegu dokumentów w celu zapewnienia sprawnej i wygodnej obsługi klientów. Celem systemu jest zapewnienie kompleksowej usługi pomocy przy wymianie informacji między poszkodowanym, lekarzem i Towarzystwem Ubezpieczeniowym oraz przyspieszenie i ułatwienie pracy lekarzy przy rozpatrzeniu dokumentów i wydawaniu orzeczeń lekarskich.

Strona internetowa: www.neurosys.pl

Newind Sp. z o. o.

newwind

 

NEWIND Sp. z o.o. specjalizuje się w prowadzeniu złożonych projektów IT. Oferuje przede wszystkim wytwarzanie oprogramowania, integrację systemów, bezpieczeństwo systemów IT, audyt informatyczny, kompleksowe usługi doradcze oraz konsulting w obszarze SAP Basis. Warto zaznaczyć, że NEWIND posiada wsparcie największych światowych dostawców technologii IT.

W ramach klastra firma wytwarza aplikację, która umożliwi zarządzanie danymi medycznymi oraz składowanie elektronicznej dokumentacji medycznej. Firma wytwarza również usługę, która pozwoli na modelowanie procesów biznesowych w podmiotach leczniczych.

Strona internetowa: www.newind.pl

Pi Systems Sp. z o.o.

logopi3

PI sp. z o.o. jest spółką informatyczną zbudowaną w oparciu o doświadczenie i potencjał silnych partnerów: wrocławskiego Data Techno Park sp. z o.o. i LGBS Polska sp. z o.o.

Wiodącym produktem spółki jest system PI, dedykowany dla średnich i dużych jednostek ochrony zdrowia, do których zalicza się: szpitale sanatoria, przychodnie, zakłady rehabilitacji leczniczej, prewentoria, hospicja, stacje sanitarno-epidemiologiczne.

System PI ma na celu wsparcie realizacji procesów zarządzania systemem jakości oraz procesów administracyjnych. Oferowane rozwiązanie posiada wiele wyspecjalizowanych modułów, które obejmują m.in. : kalendarz; pocztę e-mail (klient, serwer); kontakty; zadania; wiadomości błyskawiczne; propagację i współdzielenie wiedzy; ogłoszenia i ankiety; samoobsługę spraw pracowniczych (np. wnioski urlopowe, grafiki pracy, załączniki do FV, wejścia/wyjścia); zgłoszenia wewnętrzne (np. serwisowe). Uzupełnieniem wymienionych modułów jest zestaw wymagań pozafunkcjonlanych: szyfrowanie danych; pracę on/off line; praca rozproszona; system uprawnień; wsparcie dla minimum dwóch różnych środowisk serwerowych (płatne/darmowe).

Politechnika Wrocławska

politechnika

 

Politechnika Wrocławska to jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Uczelnia współpracuje z innymi jednostkami w zakresie prowadzenia badań naukowych, innowacyjnych projektów oraz patentów.
Politechnika Wrocławska kształci 34 100 studentów na 15 wydziałach we Wrocławiu, Legnicy, Jeleniej Górze oraz Wałbrzychu. Na uczelni pracuje ponad 2000 pracowników naukowo-dydaktycznych.

Politechnika Wrocławska zajmuje czołowe miejsca w rankingach szkół wyższych, m.in.:
· I miejsce w kategoriach „Najbardziej popularna uczelnia” oraz „Najbardziej wpływowa uczelnia” podczas badania aktywności uczelni wyższych w Polsce na Twitterze w styczniu 2014;
· II miejsce w Rankingu Szkół Wyższych Perspektywy 2014 w kategorii polskich uczelni technicznych;
· II miejsce w rankingu szkół wyższych, których absolwenci są najbardziej poszukiwani przez pracodawców, tygodnik Wprost 2014;
· I miejsce w hiszpańskim rankingu Webometrics wśród polskich uczelni technicznych w styczniu 2013;
· II miejsce w rankingu Computerworld 2012 w kategorii najlepszych uczelni technicznych i informatycznych oraz najbardziej innowacyjnych uczelni.

W ramach klastra uczelnia wspiera działania innych członków poprzez dostęp do wykwalifikowanej kadry, która pomaga przy projektowaniu i testowaniu oprogramowania.

Strona internetowa: www.pwr.wroc.pl

Porta Capena Sp. z o.o.

images

 

Porta Capena z powodzieniem od kilku lat działa na rynkach Beneluxu oraz Polski. Specjalizuje się w inżynierii elektronicznej, bazach danych, projektowaniu systemów informatycznych oraz tworzeniu oprogramowania i aplikacji internetowych. Główną działalnością firmy jest dostarczanie rozwiązań technologicznych w dziedzinie racjonalnego użytkowania energii.

W ramach klastra firma będzie wytwarzać system ERP dla placówek ochrony zdrowia, który usprawni procesy logistyczne związane m.in. z automatyzacją realizacji zamówień kończących się zasobów oraz system energy managment, pozwalający na radykalne obniżenie kosztów związanych z ogrzewaniem i wentylacją przy użyciu najnowszych technologii Internetu Rzeczy (Internet Of Things).

Strona internetowa: www.portacapena.com

Portal informacyjny 'SystemOchronyZdrowia.pl' - Wydawca: ARTSMART Izabela Żylińska

soz_L_RGB_BGW-1

Od 2014 r. firma ARTSMART Izabela Żylińska jest wydawcą portalu SystemOchronyZdrowia.pl , skierowanego do kadry zarządzającej podmiotami leczniczymi i poruszającego następująca tematykę: zarządzanie, marketing, prawo, finanse, technologie. W swoim portfolio posiadamy serwisy BudownictwoMedyczne.pl i Smart-Grids.pl, a także czasopismo Smart Grids Polska.

Strona internetowa: www.systemochronyzdrowia.pl

Pracodawcy Zdrowia

pracodawcy_zdrowia

Pracodawcy Zdrowia to jedyna organizacja biznesowa na Dolnym Śląsku zrzeszającą zarówno świadczeniodawców podstawowej, jak i specjalistycznej opieki zdrowotnej. Naszym celem jest wspieranie rozwoju firm branży ochrony zdrowia. Dbamy o trwały wzrost gospodarczy, lepsze prawo. Zrzeszamy 71 firm zatrudniających ponad 2000 pracowników. Otaczamy opieką podstawowej opieki zdrowotnej około 500 000 Dolnoślązaków.

Nasi Członkowie posiadają kontrakty na specjalistykę w wysokości około 20 000 000 złotych.

Naszą misją jest zapewnienie jak najlepszych warunków sprzyjających rozwojowi firm, a także wspieranie ich konkurencyjności. Jesteśmy Członkiem Konfederacji Lewiatan, Federacji Związków Pracodawców Ochrony Zdrowia Porozumienie Zielonogórskie, Klastra Innowacyjna Medycyna. Nasz doświadczony zespół ekspertów i doradców na bieżąco współpracuje z decydentami. Przedstawiciele Związku zasiadają w Powiatowej Radzie Zatrudnienia we Wrocławiu, Regionalnym Forum Terytorialnym, Wojewódzkiej Komisji Dialogu Społecznego, Radzie ds. potrzeb Zdrowotnych oraz Radzie ds. ochrony zdrowia Konfederacji Lewiatan.

Nasze najważniejsze postulaty:
– Lepsze branżowe prawo gospodarcze
– Przyjazny klimat dla niepublicznych przedsiębiorców branży medycznej
– Rozwój dialogu społecznego

Strona internetowa: www.pracodawcyzdrowia.pl

Pro-PLUS Sp. z o.o.

pro-plus

Pro-PLUS sp. z o.o. to polska firma założona w 1993 roku przez Iwonę i Jana Radwańskich. Od początku swojej działalności skupia się na produkcji urządzeń i systemów do telemonitoringu pacjentów indywidualnych. Pro-PLUS jest pionierem rozwiązań telemedycznych nie tylko na rynku polskim, ale i światowym. Główny obszar działania firmy to kardiologia i zdalne przesyłanie danych medycznych pomiędzy pacjentem a lekarzem.

Oferta spółki obejmuje:
• urządzenia do zdalnego monitoringu i przesyłanie danych medycznych
• rozwiązania IT z zakresu telemedycyny, w tym Platforma Telemedyczna Cardio Scp WEB
• usługi dla pacjentów i lekarzy, zwłaszcza Centrum Opisowe badań EKG.

Oferowana przez spółkę technologia jest efektem wieloletniej współpracy ze znanymi i cenionym lekarzami oraz największymi polskimi ośrodkami naukowo-badawczymi.

W efekcie powstał system teleEKG®, za który spółka otrzymała złoty medal na Międzynarodowych Targach Wynalazczości w Szanghaju.

Spółka Pro-PLUS posiada w swojej ofercie szeroką gamę urządzeń do monitorowania zapisów EKG – od najprostszych jednokanałowych aparatów typu event-holter poprzez profesjonalne 12-kanałowe aparaty gabinetowe, na karetkowych urządzeniach z transmisją on-line kończąc. Zarówno konfiguracja, jak i kontrola urządzeń są zdalne. Wszystkie urządzenia współpracują z innymi urządzeniami mierzącymi m.in: masę ciała, ciśnienie czy saturację krwi.

Zaletą urządzeń Pro-PLUS jest łatwość obsługi, niewielki rozmiar i waga oraz solidna obudowa. Nie wymagają one innych urządzeń pośredniczących w transmisji danych, dzięki czemu bezproblemowo mogą używać ich osoby starsze lub o niskim poziomie wiedzy technicznej.

Wszystkie produkty firmy posiadają znak CE oraz przeszły pozytywnie wszystkie badania certyfikujące przewidziane dla urządzeń medycznych klasy IIa. Oznacza to, że spełniają wymagania dotyczące odpowiednich dyrektyw UE dotyczących jakości oraz bezpieczeństwa wyrobów medycznych.

Główne grupy produktowe to:
• Urządzenie analogowe do przesyłania zapisu EKG przez telefon w formie dźwiękowej – PS
• Urządzenie do telediagnostyki i monitoringu pacjenta – EHO-MINI (w czterech wersjach – event-holter, gps, voice, autoholter)
• Urządzenie do telerehabilitacji kardiologicznej – EHO MINI REHABILITACJA
• Urządzenie do pełnego spoczynkowego zapisu EKG – EHO12
• Urządzenie do karetek pogotowia – PP05V12 (transmisja on-line, mobilne, z zasilaniem bateryjnym i dotykowym ekranem)

Strona internetowa: www.pro-plus.pl

Prospen

prospen

 

Prospen specjalizuje się w świadczeniu usług związanych z bezpieczeństwem komputerowym, systemami i sieciami komputerowymi oraz informatyzacją sektora usług medycznych. Podstawowa działalność firmy opiera się na  obsłudze informatycznej oraz dostarczaniu oprogramowania dla sektora służby zdrowia.

Strona internetowa: www.prospen.pl

Przychodnia Specjalistyczna Humanus

logohumanus

Przychodnia Specjalistyczna „Humanus” w Siechnicach świadczy usługi w zakresie:
– konsultacji w dziedzinie chirurgii ogólnej i urazowej,
– ambulatoryjnych zabiegów chirurgicznych wraz z badaniem histopatologicznym,
– diagnostyki i leczenia chorób dolnego odcinka przewodu pokarmowego i odbytu,
– zabiegów kriochirugicznych,
– zabiegów elektrokoagulacji zmian skórnych,
– leczenia chorób naczyń obwodowych
– leczenia ran przewlekłych, owrzodzeń troficznych,
– przygotowanie dokumentacji medycznej dla osób ubiegających o odszkodowanie od towarzystw ubezpieczeniowych (OC, NNW)

Strona internetowa: www.przychodnia-siechnice.pl

PUH Ives Flis Waldemar

logo

Firma PUH Ives specjalizuje się w tworzeniu innowacyjnych rozwiązań na potrzeby medycyny. W ramach swojej działalności Ives projektuje oraz wykonuje dedykowane systemy informatyczne oparte o bazę lub hurtownię danych.

Wiodącym produktem firmy jest inVisium – innowacyjna platforma IT składająca się z trzech modułów:
inVisium MED – wspieranie diagnostyki medycznej dla lekarzy,
inVisium ARCH – bezpieczne i solidne zdalne archiwum obrazów radiologicznych,
inVisium EDU – platforma edukacyjna dla studentów uczelni medycznych.

System inVisium został polskim finalistą oraz reprezentował nasz kraj w konkursie World Summit Award.

Strona internetowa: www.ives-system.com

Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec w Świdnicy

szpital_świdnica

Regionalny Szpital Specjalistyczny w Świdnicy powstał w 1940 roku z przeznaczeniem na sanatorium dla niemieckich lotników. W 1985 rozpoczęto rozbudowę i przekształcanie szpitala. Aktualnie Regionalny Szpital Specjalistyczny w Świdnicy posiada 15 oddziałów, na których znajduje się 368 łóżek oraz 9 poradni. W ramach szpitala funkcjonuje również oddział reumatologiczny zlokalizowany w Żarowie. Szpital stale rozwija swoją działalność. W chwili obecnej prowadzone są prace nad budową nowoczesnego budynku, w skład którego będzie wchodzić nowoczesne centrum diagnostyczne wraz z pracownią rezonansu magnetycznego, a także kuchnia przyszpitalna.

W szpitalu funkcjonuje system zarządzania jakością, potwierdzony certyfikatami jakości: ISO 9001:2008, ISO 14001:2004, PN-N-18001:2004. Szpital posiada także certyfikat akredytacyjny, który potwierdza spełnienie standardów akredytacyjnych dla lecznictwa szpitalnego.

Szpital otrzymał także wiele nagród i wyróżnień, m.in.:
– tytuł: „Najlepszego szpitala publicznego w województwie dolnośląskim” w 2012 roku w rankingu szpitali rzeczpospolitej i centrum monitorowania jakości w ochronie zdrowia,
– 8 miejsce w Polsce w kategorii: „ Najlepsze zabiegowe szpitale publiczne: wielospecjalistyczne i onkologiczne” w rankingu szpitali rzeczpospolitej i centrum monitorowania jakości w ochronie zdrowia w 2012 roku,
– laureat konkursu Panteon Administracji Publicznej w 2011 roku za świadczenie usług medycznych najwyższej jakości,
– „Świdnicki Gryf 2009” – nagroda gospodarcza w kategorii innowacyjność.

Strona internetowa: www.szpital.swidnica.pl

RightSoft Sp. z o.o.

rightsoft-logo-color

Firma Rightsoft powstała w 2011 roku na bazie zespołu pracowników naukowych Politechniki Poznańskiej związanych z Systemem Eskulap – jednym z wiodących obecnie na rynku polskim szpitalnych systemów informatycznych.

Od maja 2015 r. firma Rightsoft jest częścią grupy kapitałowej SI Alma. Głównie skupiamy swoją działalność na rozwoju kompleksowych systemów informatycznych dedykowanych dla rynku medycznego. Posiadając wieloletnie doświadczenie oraz sprawdzony zespół specjalistów, od lat wyznaczamy kierunki rozwoju oprogramowania medycznego na polskim rynku.

Rightsoft to przede wszystkim dynamicznie rozwijający się software house. W codziennej pracy wykorzystujemy technologie wiodących firm takich jak Oracle i Microsoft oraz sprawdzone metodyki prowadzenia projektów informatycznych. Poprzez bliską współpracę z Politechniką Poznańską nauczyliśmy się jak właściwie łączyć potencjał naukowy z działalnością komercyjną. Dzięki temu z sukcesem udało nam się komercjalizować projekty naukowe.

Strona internetowa: www.rightsoft.pl

Reserveo Nowe usługi dla turystyki medycznej sp. z o.o.

reserveo-01

Reserveo Nowe usługi dla turystyki medycznej sp. z o.o. zajmuje się tworzeniem e-usług promujących polskie placówki z branż: medycznej, uzdrowiskowej i odnowy biologicznej, skierowanych do zagranicznego pacjenta zainteresowanego leczeniem i zabiegami w Polsce. Platforma umożliwi: wyszukiwanie aktualnych informacji o usługach świadczonych przez szpitale, uzdrowiska, placówki medyczne, lekarzy specjalistów oraz gabinety rehabilitacji i odnowy biologicznej; uzyskanie dostępu do opinii innych pacjentów; porównanie cen oferowanych usług; rezerwację wizyt i płatność on-line. Równocześnie system będzie narzędziem dla małych i średnich firm, umożliwiającym zarządzanie personelem, stanowiskami pracy oraz procesami związanymi z realizacją świadczonych usług.

s4Bi Sp. z o.o.

s4Bi_logo

s4Bi jest firmą z branży IT. W ramach swojej działalności firma oferuje:
– Sprawdzone w Polsce, wysokiej klasy oprogramowanie biznesowe dedykowane zarówno dla przemysłu, jak i sektora ochrony zdrowia,
– Profesjonalne, specjalistyczne, wysoko poziomowe usługi IT,
– Interaktywne szkolenia, analizy, usługi wdrożeniowe,
– Usługi świadczone przez doświadczony zespół specjalistów, doradców oraz partnerów w rozwiązywaniu złożonych problemów biznesowych,
– Rozwinięty system nadzoru autorskiego nad oprogramowaniem.

Strona internetowa: www.s4bi.com.pl

Sigma Software Sp. z o.o.

sigma_software

Sigma Software zapewnia wysokiej jakości usługi IT dla klientów z wielu różnych sektorów, takich jak: e-biznes, zarządzanie dokumentami, telekomunikacja, bankowość i usługi finansowe , handel nieruchomościami, reklama, przemysł gamingowy.

Trzy główne obszary działalności firmy to:
– wytwarzanie i suport oprogramowania,
– wytwarzanie oprogramowania dedykowanego, włączając aplikacje mobilne,
– doradztwo IT.

Zespół Sigma Software posiada duże doświadczenie we współpracy z firmami branży ochrony zdrowia. Firma dostarcza wielu zróżnicowanych rozwiązań dla klientów w tym sektorze włączając portale badań klinicznych, czy systemy zarządzania treścią i dokumentami.

Firma cały czas rozszerza swoją działalność o filie rozmieszczone w różnych zakątkach świata. W sierpniu 2014 roku powstał oddział mieszczący się w Warszawie.

Strona internetowa: www.sigma.software

Simple S.A.

simple

Simple S.A. to firma z branży IT oferująca swoje produkty dla sektorów: ochrony zdrowia, chemii i farmacji, administracji publicznej, budownictwa, transportu i logistyki, edukacji, produkcji oraz handlu. Spółka w swojej ofercie posiada innowacyjne systemy informatyczne do zarządzania m.in. personelem, kontroli finansów, optymalizacji produkcji, budżetowania oraz rozliczania projektów.

Simple S.A posiada ponad 25 lat doświadczenia, a także zrealizowała ponad 3500 projektów wdrożeniowych. Firma specjalizuje się również w tworzeniu dedykowanego oprogramowania oferując integrację systemów wspomagających zarządzanie z urządzeniami automatyki przemysłowej, wagami, dozownikami, systemami dziekanatowymi i medycznymi, a także systemami telekomunikacyjnymi i centralami telefonicznymi.

Strona internetowa: www.simple.com.pl

SIR Manager Solution Sp. z o.o.

SIRMS_logo

SIR Manager Solution prowadzi działalność doradczą i informatyczną. Firma specjalizuje się w przygotowywaniu merytorycznym i technicznym informacji biznesowej tworzonej na potrzeby zarządzania średnimi i dużymi organizacjami.

Strona internetowa: www.sirms.eu

Sky Storage Sp. z o.o.

logo_skystorage2 logo-FileNebula2

Sky Storage jest producentem technologii synchronizacji i współdzielenia plików w Internecie. Autorskie oprogramowanie „File Nebula” jest prywatną chmurą kierowaną do każdej instytucji i firmy, która ceni sobie ochronę danych elektronicznych. Wieloletnie doświadczenie Sky Storage w obsłudze najbardziej wymagających rozwiązań jest odzwierciedlone w takich publicznych usługach jak Storino.pl i OnetDysk. Firma realizuje również indywidualne zamówienia w obszarze Cloud Computing.

Strony internetowe usług:
File Nebula: filenebula.com
Storino.pl: storino.pl
OnetDysk: dysk.onet.pl

Strona internetowa: www.skystorage.pl

Softbay Sp. z o.o.

softbay

Softbay specjalizuje się w tworzeniu dedykowanych systemów informatycznych na urządzenia mobilne oraz rozwiązań opartych o technologie WWW. Firma wykonuje aplikacje internetowe oparte na architekturze Java Enterprise oraz aplikacje mobilne na systemy Android, iOS oraz Windows Phone.

Jednym z produktów dedykowanych dla obszaru zdrowia stworzonych przez spółkę Softbay jest aplikacja dla kampanii społecznej „Rodzina w formie”, która ma na celu wprowadzanie zdrowych zwyczajów wśród rodzin.

Strona internetowa: www.softbay.pl

Solutions for Technology Sp. z o.o.

s4tech

Solutions for Technology działa na polskim rynku telekomunikacyjnym jako dostawca oraz integrator systemów telekomunikacyjnych. Firma zapewnia pełny zakres usług i rozwiązań, od planowania i projektowania sieci poprzez dostawę, instalację i konfigurację systemów aż do utrzymania i serwisu gwarancyjnego oraz pogwarancyjnego.

Solutions for Technology specjalizuje się w projektowaniu i dostarczaniu kompleksowych rozwiązań telekomunikacyjnych w oparciu o innowacyjne rozwiązania partnerów. Spółka posiada wysoko wykwalifikowanych inżynierów z doskonałymi umiejętnościami oraz doświadczeniem w technologiach PON, IP, SDH, xDSL oraz IP TV. S4Tech jest liderem w zakresie rozwiązań PON na rynku polskim.

Strona internetowa: www.s4tech.pl

Startit Fund Sp. z o.o.

logo_startit_found

 

Startit Fund prowadzi działalność w zakresie komercjalizacji oraz procesów inwestycyjnych. Firma świadczy następujące usługi: komercjalizacja, ocena projektów, wyceny, due diligence, biznesplanowanie, finansowanie projektów, usługi eksperckie, rynek kapitałowy. Usługi są dedykowane przede wszystkim pomysłodawcom innowacyjnych rozwiązań, naukowcom, aniołom biznesu, funduszom inwestycyjnym, centrom transferu technologii, inkubatorom, parkom naukowo-technologicznym, spółkom technologicznym oraz firmom i instytucjom otoczenia biznesu, które aktywnie uczestniczą w procesie komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań.

Strona internetowa: www.startitfund.pl

Synaptise S.A.

logo

Synaptise specjalizuje się w komercjalizacji nowych rozwiązań technologicznych wytwarzanych przez polskich naukowców. Firma działa w branży medycznej, chemicznej, przetwórstwa spożywczego, ochrony środowiska, rolnictwa, energetyki oraz motoryzacji. Synaptise wspiera projekty w zakresie: finansowania, prawa (ochrony patentowej), zarządzania organizacją, wsparcia administracyjnego (back-office), zarządzania projektami, marketingu, sprzedaży, a także zapewnia zasoby inżynieryjno–technologiczne do realizacji przedsięwzięcia.

Strona internetowa: www.synaptise.com

Synergia Pro Sp. z o.o.

synergia pro

Strona internetowa: www.synergycodes.com

Systemy Informatyczne Alma Sp. z o.o.

SI_Alma

SI Alma specjalizuje się w dostarczaniu rozwiązań informatycznych dla sektora ochrony zdrowia.
Działalność firmy można podzielić na 3 główne obszary:
– Szpitalne Systemy Informatyczne wspomagające zarządzanie jednostkami ochrony zdrowia: kompleksowy system informatyczny obsługi części medycznej (HIS) -„Eskulap” wraz z pochodnymi (LIS, RIS, PACS …), system klasy ERP „Impuls EVO” wraz z pochodnymi (Elektroniczna Akceptacja faktur/urlopów/delegacji, EOD, portal pracowniczy…) narzędzie BI -„Healthcare Business Intelligence”
– Systemy i komponenty towarzyszące: ICT, System lokalizacji personelu/pacjentów/wyposażenia, Systemy przywoławcze, rozwiązania oparte na technologii kodów kreskowych, rozwiązania umożliwiające digitalizację dokumentów medycznych do EDM
– Usługi towarzyszące oraz konsultingowe: wdrożenia i serwis dostarczanych rozwiązań, opracowywanie strategii informatyzacji, audyty przedwdrożeniowe, szkolenia, migracja, integracja
Firma SI Alma uzyskała 9 miejsce w rankingu ComputerWorld Najwięksi dostawcy rozwiązań i usług IT dla sektora opieki zdrowotnej w 2014 roku. Od maja 2015 firma jest udziałowcem większościowym producenta systemu HIS Eskulap –firmy Rightsof Sp. z o.o.

Strona internetowa: www.si-alma.pl

Technologie Informatyczne w Medycynie. Praktyka Lekarska Marcin Masalski

e-audiologia_technologie_informatyczne_marcin_masalski

Technologie Informatyczne w Medycynie Praktyka Lekarska Marcin Masalski specjalizuje się we wdrażaniu e-usług w podmiotach leczniczych. Przedsiębiorstwo świadczy również interdyscyplinarne usługi doradcze, także dla pozostałych członków klastra.

W ramach klastra firma przeprowadza analizy i ekspertyzy. Pozwalają one na zidentyfikowanie potrzeb grup docelowych, do których zostaną skierowane rozwiązania technologiczne.

Strona internetowa: www.e-aduiologia.pl

Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu

UMed Wroc

Strona internetowa: www.umed.wroc.pl

Vratis Sp. z o.o.

vratis

Vratis specjalizuje się w opracowywaniu algorytmów na potrzeby analizy obrazów w przemyśle, medycynie i biologii. Ponadto opracowuje technologie oparte o akceleracje obliczeń za pomocą GPU oraz obliczeniową dynamikę płynów (CFD). Warto zaznaczyć, że firma realizuje projekt dla Europejskiej Agencji Kosmicznej, który dotyczy wykrywania i śledzenia obiektów bliskich Ziemi (Near-Earth Objects, NEO).

W ramach klastra firma wytwarza specjalistyczną usługę wspomagającą diagnostykę chorób układu krążenia.

Strona internetowa: www.vratis.com

Webska Sp. z o.o.

remedizer2222

Strona internetowa: www.remedizer.com

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu

wssk

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu Ośrodek Badawczo-Rozwojowy powstał w 1984 roku. Nowoczesne technologie w połączeniu z wysokimi kwalifikacjami zatrudnionej kadry sprawiły, że w krótkim czasie zajął ważne miejsce w systemie ochrony zdrowia nie ograniczając swojej działalności wyłącznie do Wrocławia i regionu Dolnego Śląska.

Obecnie należy do renomowanej grupy podmiotów leczniczych utrzymujących wysoki poziom usług zdrowotnych, uzyskujących dobre wyniki ekonomiczne.

Od rozpoczęcia działalności w Szpitalu hospitalizowano ponad 680.000 pacjentów, udzielono ponad 1.940.000 porad specjalistycznych. W szpitalu zostało wykonanych ponad 172. 000 operacji. Od momentu otwarcia Oddziału Położniczego – Ginekologiczno w Szpitalu przyszło na świat około 76.000 dzieci.

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu wykorzystuje nowoczesne technologie medyczne, stosuje europejskie standardy leczenia i techniki operacyjne.

Szpital należy do wiodących ośrodków, który wprowadza w ostatnim czasie najwięcej innowacji medycznych. Jako jedyny w Polsce wprowadził ostatnio najnowszą technologię chirurgiczną XXI wieku – operacje małoinwazyjne z użyciem robota da Vinci.

Od 2004 r. w Szpitalu funkcjonuje system zarządzania jakością, potwierdzony certyfikatem jakości ISO 9001-2008.
Za swoją działalność Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu otrzymał wielu prestiżowych nagród i tytułów m.in.:
1. Wyróżnienie w konkursie Sukces Roku w Ochronie Zdrowia – Liderzy Medycyny 2012 w kategorii Lider Roku w Ochronie Zdrowia 2012 – Zdrowie Publiczne za pozyskanie dla Szpitala pierwszego w Polsce robota chirurgicznego da Vinci oraz inicjatywy uruchomienia Ośrodka Chirurgii Robotowej;
2. Nagrodę Brylantowego Lidera w Konkursie Liderów Ochrony Zdrowia 2013 organizowanym przez Ogólnopolski System Ochrony Zdrowia;
3. Nagrodę Lidera Informatyki 2013 w kategorii Opieka zdrowotna w XVII konkursie Liderów Informatyki organizowanym przez Computerworld;
4. Nadanie Wojewódzkiemu Szpitalowi Specjalistycznemu we Wrocławiu wraz z innymi jednostkami tworzącymi Wrocławskie Centrum Biotechnologii przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego statusu Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW);
5. Ranking szpitali „Bezpieczny Szpital 2014 „ przeprowadzony przez CMJ – Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu należy do „Złotej Setki’ szpitali zabiegowych, wielospecjalistycznych i onkologicznych;
6. Certyfikat „Szpital bez bólu” na okres do 19.01.2018 r. przyznany przez Polskie Towarzystwoi Badania Bólu;
7. Wyróżnienie „Najlepszy Szpital w kategorii jakość zarządzania” uzyskane w analizie benchmarkingowej szpitali przeprowadzonej w ramach projektu „Portrety Szpitali – Mapy Możliwości

Znakiem firmowym działalności Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu jest działalność naukowo – badawcza. Szpital posiada status Krajowego Naukowego Ośrodka Wiodącego (KNOW). W ramach działalności naukowo – badawczej Szpital realizuje m.in. projekt WROVASC – Zintegrowane Centrum Medycyny Sercowo –Naczyniowej.

Projekt składa się z dwudziestu trzech zadań, w realizacji których bierze udział ponad dwustu badaczy z różnych ośrodków naukowych w całej Polsce. W ramach projektu powstają nowe technologie medyczne i metody leczenia. Problematyka projektu dotyczy między innymi schorzeń układu sercowo – naczyniowego, miażdżycy, chorób nowotworowych, technik chirurgicznych małoinwazyjnych z zastosowaniem robota chirurgicznego da Vinci. Efektem realizacji projektu jest powstanie platformy badawczo-wdrożeniowej w zakresie medycyny sercowo-naczyniowej, 220 publikacji (140 IF), 52 otwarte przewody doktorskie, 11 zgłoszeń patentowych (3 przyznane), ok. 30 wdrożeń do praktyki medycznej, wypromowanie znaku towarowego WroVasc w środowisku naukowców i przedsiębiorców oraz powołanie stowarzyszenia WroVasc.

Szpital rozwija się, doskonali, buduje swoją tożsamość i samodzielność, aby jak najlepiej wypełniać misję zawartą w haśle: „Szpital przyszłości dla mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska”.

Strona internetowa: www.wssk.wroc.pl

Wroconsult Sp. z o.o.

wroconsult

Wroconsult świadczy usługi w zakresie doradztwa gospodarczego, w szczególności w obszarze ochrony zdrowia.

W ramach klastra firma opracowuje strategie marketingowe wprowadzające nowe produkty na rynek. Świadczy także usługi doradcze dla pozostałych członków.

Strona internetowa: www.wroconsult.pl